Nazilli Fenerbahçeliler Derneği Spor Okulları çalışmalarına başladı

01 Ocak 2013 Salı

Nazilli Fenerbahçeliler Derneğimiz tarafından açılışı gerçekleştirilen Nazilli Fenerbahçeliler Derneği Spor Okulları; futbol, basketbol ve voleybol branşlarındaki çalışmalarına başladı.

Hizmet verdiği branşlardan; futbolda 71, basketbolda 25 ve voleybolda da 23 sporcusu bulunan Nazilli Fenerbahçeliler Derneği Spor Okulları; beden eğitimi öğretmenlerinin gözetiminde gerçekleştirilen sportif faaliyetlerde, 7-14 yaş arası gençlerin sportif anlamda başarılı olmalarından ziyade; bu sporcuların fizyolojik, psikolojik ve sosyal gelişimlerine de katkı sağlamayı hedefliyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Nazilli Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Y. Ersun Beker,  "Büyük Fenerbahçemizin Nazilli’de faaliyet göstereceği spor okullarını açmanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız. 7-14 yaş arası gençlerimizin Kulübümüzün alt yapısına ve Türk sporuna yetenekli sporcular olarak yetiştirmekle beraber, çocuklara ve gençlere Futbol, Basketbol ve Voleybol temel eğitimi vermek, sporcuların fizyolojik, psikolojik ve sosyal gelişimlerine de katkıda bulunmaktır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin topluma yararlı, kendini ve çevresini seven bireyler olarak yetişmelerine, derslerinde başarılı olmalarını sağlamaktır. Yapılan eğitimler Fenerbahçe spor okullarıyla bağlantılı olarak yapılmaktadır" dedi.


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar