Uluslararası Başarılarımız

01 Mart 2011 Salı

 Futbol, basketbol, voleybol, atletizm, boks, masatenisi, kürek, yelken ve yüzme branşları bulunan "Fenerbahçe Spor Kulübü" 104 yıllık geçmişinde 40’ı aşkın spor dalında faaliyet göstermiş ve birçok İstanbul ve Türkiye şampiyonluklarına imza atmıştır.
Uluslararası alanda da önemli takım başarılarına imza atan Fenerbahçe, Futbol (1968), Voleybol (2009) ve Tenis (1932) sporlarında "Balkan şampiyonu" olmuştur.
Futbol Takımı, tarihimizin ilk uluslararası başarısı olan "Balkan Şampiyonluğunu" (1968) ülkemize getirmiştir. Kupa Galipleri Kupası’nda (1964) çeyrek final oynamış, yakın geçmişte ise Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali’ne kadar yükselmiştir (2008). Futbol Takımı, birçok Avrupa ve Dünya devini yenmiş ve değişik turlarda elemiştir.

Basketbol Erkek Takımı, FIBA Europe Kupası’nda 2005 yılında Final-Four oynamıştır. Bayan Basketbol Takımı, 2004 ve 2005 yıllarında FIBA Bayanlar Euro Cup’ta Final-Four’a ulaşıp, 2005 yılında final oynamış ve Avrupa 2.’si olmuştur. Bayan Basketbol Takımı 2006 yılından itibaren her sene Avrupa’da Şampiyonlar Ligi’nde, çeyrek final oynayarak sarı lacivert armanın gururu olmuştur.

Voleybol Erkek Takımı, 2008-09 Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkan ilk Türk takımı olurken,  2009 yılında ilk kez "Balkan Şampiyonu" olmuştur. Bayan Voleybol Takımı 2009’da CEV Cup’ta Avrupa 3.’sü olmuş, 2009-10 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde Final Four’a kalmış ve finalde kaybedip Avrupa 2.’si olmuştur. 2010 yılında Katar’da yapılan Dünya Kulüplerarası Voleybol Şampiyonası’nda, Fenerbahçe Acıbadem "Dünya Şampiyonu" unvanı alıp, tarihi bir başarı elde etmiştir.

Yüzme Takımı, Avrupa çapındaki en büyük kulüplerarası şampiyona olan CIJ Meet Kupası’nda iki kez "Avrupa Şampiyonu" olmuştur.

Boks Takımı, 1999 yılında Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ikincisi olmuştur.
Masa Tenisi Takımı, Avrupa’nın 2 numaralı kupası olan ETTU Cup’ta finalde mücadele edip Avrupa 2.’liğine ulaşmıştır.

2007-08 sezonunda hem Futbol, hem Erkek Basketbol, hem de Bayan Basketbol takımları Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynama başarısı göstermiş olup, Avrupa çapında bu tür bir başarıya ulaşan ender kulüplerden biri olmuştur.

Bu takım başarıların yanı sıra Fenerbahçe Spor Kulübü’ne mensup birçok sporcu Dünya ve Avrupa şampiyonluklarıyla, Olimpiyat madalyalarına ulaşmıştır. Yakın tarihten akılda kalanlar; Boksta Gülsüm Tatar "Dünya Şampiyonu" olurken, Atletizm de Nevin Yanıt "Avrupa Şampiyonu" olmuştur.(Cem Tunç)


FUTBOL

Uluslararası Başarılar
UEFA Şampiyonlar Ligi
Çeyrek Final (1): 2007-08  
UEFA Avrupa Ligi
Yarı Final (1): 2012-13 
3.tur(son 32) (3): 2004-05, 2006-07, 2009-10 
UEFA Kupa Galipleri Kupası
Çeyrek Final (1): 1963-64 
UEFA Şampiyon Kulüpler Kupası
2.tur (son16) (5): 1959-60, 1961-62, 1968-69, 1974-75, 1985-86 
Balkan Kupası
Şampiyon (1)    : 1966-67 (Fenerbahçe ve Türkiye’nin Avrupa’da ilk kupası) 
Yarı Final (1)      : 1960-61 
UEFA U15 Avrupa Şampiyonası
Şampiyon (1)    : 2010-11 
UEFA U15 Dünya Şampiyonası
Dünya 5.si          : 2010-11 

BASKETBOL ERKEK

Avrupa’daki Başarıları

Euroleague (Avrupa Şampiyonlar Ligi)

Çeyrek Final (1): 2007-2008
Top 16 (6): 1998-1999, 2008-09, 2010-11, 2011-12, 2012-13, 2013-14

FIBA Euro Cup

Üçüncülük (1)  : 2003-04 
Dördüncülük (1): 2004-05
TOP 16(1)         : 2005-06 

SAPORTA Kupası

Çeyrek Final (1): 1994-95
Top 16 (2): 1996-97, 1999-00
Top 32 (2): 1983-84, 1997-98

KORAÇ Kupası

Çeyrek Final (2): 1995-96, 2000-01
Çeyrek Final’e Kalma Grubu (3): 1984-85, 1992-93, 1993-94

KUZEY AVRUPA LİGİ

Çeyrek Final’e Kalma Grubu (1): 2001-02

BASKETBOL BAYAN

Avrupa’daki Başarıları


FIBA Bayanlar Euroleague (Avrupa Şampiyonlar Ligi)
İkincilik (2)         : 2012-13, 2013-14
Dördüncülük (1) : 2011-12
Çeyrek Final (5) : 2006-07, 2007-08, 2008-09, 2009-10, 2010-11

FIBA Bayanlar Euro Cup
2 kez Final Four (2003-04, 2004-05)
İkincilik (1): 2004-205
Dördüncülük (1): 2003-04 

VOLEYBOL ERKEK
Uluslararası Başarıları

Avrupa CEV Challange Kupası
Şampiyon (1): 2013-14

Balkan Kupası
Şampiyon (2): 2009, 2013

Indesit Şampiyonlar Ligi
2.tur (1): 2008-09

Avrupa Top Teams
Çeyrek Final (1): 2004-05

VOLEYBOL BAYAN

Dünya’daki Başarılar


Dünya Kulüplerarası Bayanlar Voleybol Şampiyonası

Dünya Şampiyonu (1): 2010-11
Üçüncülük (1)            : 2012-13

Avrupa’daki Başarılar
İndesit Şampiyonlar Ligi
Şampiyon (1)             : 2011-12
İkincilik (1)                 : 2009-10
Üçüncülük (1)            : 2010-11

CEV Kupası
Şampiyon (1)             : 2013-14
İkincilik (1)                 : 2012-13
Üçüncülük (1)             : 2008-09

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası
Çeyrek Final (1): 1968-69

Avrupa Kupa Galipler Kupası
Çeyrek Final (1): 1973-74

MASA TENİSİ
Masa Tenisi Erkek Takımı, Avrupa’da ETTU Cup’ta finalde mücadele edip "Avrupa 2." liğine ulaşmıştır.
Masa Tenisi Bayan Takımımız ise 2011-12 ve 2012-13 sezonlarında ETTU CUP Avrupa Şampiyonu olmuş ve 2013-14 sezonunda ise Şampiyonlar Ligi finalinde yer alarak, "Avrupa 2." liği elde etmiştir.

ATLETİZMDE ULUSLARARASI BAŞARILARIMIZ

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 1913 yılında bireysel olarak başlayan Atletizm faaliyetleri 1917 yılında planlı bir şube haline dönüşmüştür. Fenerbahçeli atletler tüm kategorilerde uluslararası resmi ve özel şampiyonalarda Milli Takım forması ile birçok başarılara imza atmışlardır.
"Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası" müsabakalarına Fenerbahçe ilk kez 1988 yılında katıldı. 04-05 Haziran 1988 günlerinde Lizbon’da yapılan erkekler "B Grubu" müsabakalarında Fenerbahçe 14 takım arasında 76 puanla 7.oldu. 1989 yılında İzmir’de yapılan Şampiyon Kulüpler Kupası müsabakalarına "klasman dışı" konuk takım olarak katılan Fenerbahçe, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2006, 2007, 2009 ve 2010 yılı müsabakalarında da ülkemizi başarıyla temsil etti. Bayanlarda "Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası" yarışlarına ilk kez 1996 yılında katılan Fenerbahçe, 18 Mayıs 1996 günü Lüksemburg’da yapılan "C Grubu" yarışlarında 70 puanla 5.oldu. Bayan takımımız 1997, 1998, 2000 ve 2010 yıllarında da Türkiye’yi başarıyla temsil etti.

Fenerbahçe Atletizm şubesi, Ljubljana’da yapılan ve 8 takımın katıldığı şampiyonada Fenerbahçe genç kızlarda 116 puanla Avrupa Şampiyonu olurken,
Fenerbahçe Atletizm şubesi, Avrupa Şampiyonluğu, takım kupası sayısını 8’e çıkarmıştır. (2012)


Kulübümüze pist ve kros yarışlarında takım halinde toplam 7 Avrupa Şampiyonluğu kazandıran atletlerimiz, ferdi yarışmalarda da Olimpiyatlar, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları, Akdeniz Oyunları ve Balkan Şampiyonalarında kazandıkları madalyalarla Türkiye’nin gururu oldular ve olmaya devam etmektedirler.
 Fenerbahçe’nin atletizmde takım halinde ve ferdi olarak kazanmış olduğu en önemli başarılar şu şekildedir:

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ ATLETİZM ONUR TABLOSU

Takım Halinde Elde Edilen Uluslararası Başarılar
1- 1992 Erkekler (B grubu) Avrupa Şampiyon Kulüpler İkinciliği (Rimini)
2- 1993 Erkekler (B grubu) Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonluğu (İstanbul)
3- 1995 Erkekler (B grubu) Avrupa Şampiyon Kulüpler İkinciliği (Faro)
4- 1997 Bayanlar (C grubu) Avrupa Şampiyon Kulüpler İkinciliği (Oulu)
5- 1998 Bayanlar (B grubu) Avrupa Şampiyon Kulüpler İkinciliği (İstanbul)
6- 1999 Erkekler (C grubu) Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonluğu (Atina)
7- 2006 Erkekler (B grubu) Avrupa Şampiyon Kulüpler İkinciliği (İstanbul)
8- 2009 Erkekler (B grubu) Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonluğu (Slovakya)
9- 2009 Genç Erkekler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonluğu (İstanbul)
10- 2009 Genç Bayanlar Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Üçüncülüğü (İstanbul)
11- 2010 Genç Bayanlar (A grubu) Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonluğu (Bydgoszcz)
12- 2010 Genç Erkekler (A grubu) Avrupa Şampiyon Kulüpler İkinciliği (Bydgoszcz)
13- 2010 Genç Erkekler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonluğu (İspanya)
14- 2011 Genç Erkekler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonluğu (Milano)

Uluslararası Ferdi Başarılar

1- 1948 Erkekler üç adım atlama Olimpiyat üçüncüsü: Ruhi SARIALP (Londra)
2- 1950 Erkekler üç adım atlama Avrupa üçüncüsü: Ruhi SARIALP (Brüksel)
3- 1999 Genç Bayanlar 5.000 metre Avrupa Şampiyonu: Nuray SÜREKLİ (Riga)
4- 1999 Genç Bayanlar 1.500 metre Avrupa Şampiyonu: Sibel ÖZYURT (Riga)
5- 1999 Genç Bayanlar 3.000 metre Avrupa ikincisi: Nuray SÜREKLİ (Riga)
6- 1999 Genç Bayanlar 800 metre Avrupa üçüncüsü: Sibel ÖZYURT (Riga)
7- 2003 Genç Bayanlar 3.000 metre Avrupa ikincisi: Binnaz USLU (Tampere)
8- 2003 23 yaş altı Erkekler çekiç atma Avrupa ikincisi: Eşref APAK (Bydgoszcz)
9- 2003 23 yaş altı Bayanlar gülle atma Avrupa üçüncüsü: Filiz KADOĞAN (Bydgoszcz)
10- 2003 Yıldız Bayanlar cirit atma "Olimpik Yaz Festivali" Avrupa üçüncüsü: Berna DEMİRCİ (Paris)
11- 2004 Erkekler çekiç atma Olimpiyat üçüncüsü: Eşref APAK (Atina)
12- 2004 Erkekler "Atmalar Kış Kupası" çekiç atma Avrupa ikincisi: Eşref APAK (Malta)
13- 2007 Erkekler "Atmalar Kış Kupası" disk atma Avrupa üçüncüsü: Ercüment OLGUNDENİZ (Ukrayna)
14- 2007 23 yaş altı Erkekler 5.000 metre Avrupa üçüncüsü: Kemal KOYUNCU (Debrecen)
15- 2007 Yıldız Erkekler 800 metre "Olimpik Yaz Festivali" Avrupa ikincisi: Emrah ÇOBAN (Belgrat)
16- 2008 Erkekler Dağ Koşusu Avrupa Şampiyonu: Hasan PAK (Almanya)
17- 2008 23 yaş altı Erkekler Kros Avrupa Üçüncüsü: Selim BAYRAK (Brüksel)
18- 2009 Bayanlar uzun atlama Dünya üçüncüsü: Karin Melis MEY (Berlin)
19- 2009 Yıldız Bayanlar çekiç atma Dünya ikincisi: Kıvılcım KAYA (Südtirol)
20- 2009 Genç Erkekler Dağ Koşusu Dünya üçüncüsü: Alper DEMİR (İtalya)
21- 2009 Genç Erkekler Dağ Koşusu Avrupa Şampiyonu: Yusuf ALICI (Avusturya)
22- 2009 Erkekler "Atmalar Kış Kupası" cirit atma Avrupa üçüncüsü: Fatih AVAN (İspanya)
23- 2009 Genç Erkekler 1.500 metre Avrupa ikincisi: Resul ÇEVİK (Novisad)
24- 2009 Genç Bayanlar yüksek atlama Avrupa üçüncüsü: Burcu AYHAN (Novisad)
25- 2009 23 yaş altı Erkekler 10.000 metre Avrupa Şampiyonu:  Selim BAYRAK (Kaunas)
26- 2009 Yıldız Bayanlar çekiç atma "Olimpik Yaz Festivali" Avrupa ikincisi: Kıvılcım KAYA (Tampere)
27- 2009 Yıldız Bayanlar 2.000m.eng. "Olimpik Yaz Festivali" Avrupa üçüncüsü: Gamze BULUT (Tampere)
28- 2010 Bayanlar 100 metre engelli Avrupa Şampiyonu: Nevin YANIT (Barselona)
29- 2011 Erkekler 3.000 metre Salon Avrupa üçüncüsü: Halil AKKAŞ (Paris)
30-2011 23 Yaş Altı Avrupa Atmalar Kış Kupası Erkekler Cirit Atma Şampiyonu
Fatih AVAN (Sofya)

NOT: Milletler Kupası, Ordular arası Dünya Şampiyonası, Liseler ve Üniversiteler Dünya Şampiyonası,  Akdeniz Oyunları ve Balkan Şampiyonaları’nda atletlerimizin elde ettiği başarılı dereceler listeye dâhil edilmemiştir.

(Atletizm bilgileri: Baki AYDIN)

BOKSTA ULUSLARARASI BAŞARILARIMIZ


Boks faaliyetleri Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 1913 yılında bireysel olarak başlamış 1919 yılında boks şubesi kurulmuştur.

1928 yılında kurulan ve Rusya’da maçlar yapan 5 kişiden oluşan ilk Milli Takımda Fenerbahçeli boksörler yarı-orta sıklette Rıza NEMLİOĞLU ile orta sıklette Sıtkı PİRAN da yer aldılar. 1928-2011 yılları arasında erkek ve bayanlarda tüm kategorilerde Fenerbahçeli boksörler Milli Takım formasıyla ülkemizi başarıyla temsil etmişlerdir.

Boksta takım halinde yurtdışına çıkan ilk Türk kulübü Fenerbahçe oldu. 1 Kasım 1986 günü İsviçre’de Boxclub Winterthur ile özel maçta karşılaşan Fenerbahçe rakibini 3-2 mağlup etti.
Fenerbahçe boks takımı 1999 yılında Ukrayna’nın Livov kentinde 20 takımın katılımıyla düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası müsabakalarında 3 birincilik ve 5 ikincilik alarak Ukrayna şampiyonunun ardından 2.oldu. Şampiyonaya kulübün maddi imkânları ile katılan ve tarihi bir başarı kazanan Fenerbahçe takımı kafilesi ve sporcuların aldıkları dereceler şu şekildedir:

Kafile Başkanı: Mert ÖZTEMEL
Antrenörler: Ali ÇITAK, Fikret GÜNEŞ, Ensar TATAR, Durak VAROL
Sporcularımız ve Dereceleri:
48 Kilo: Musa DENİZ 2.
51 Kilo: Bedri ÇINAR 2.
54 Kilo: Agasi AĞAGÜLOĞLU 1.
57 Kilo: Ramazan PALYANİ 1.
60 Kilo: Serdar YAĞLI 2.
63,5 Kilo: Selim PALYANİ 2.
67 Kilo: Nurhan SÜLEYMANOĞLU 2.
75 Kilo: Akın KULOĞLU 1.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ BOKS ONUR TABLOSU

Uluslararası Ferdi Başarılar
1- 1970 Miskole (Macaristan) 67 kilo gençler Avrupa üçüncüsü: Hakkı SÖZEN
2- 1983 Varna (Bulgaristan) 81 kilo Avrupa üçüncüsü: Eyüp ÇİFTÇİ
3- 1987 Torino (İtalya) 81 kilo Avrupa üçüncüsü: Ahmet CANBAKIŞ
4- 1990 Havana 81 kilo "Dünya Kupası" üçüncüsü: Fikret GÜNEŞ
5- 1992 Montreal (Kanada) 57 kilo gençler Dünya ikincisi: Enver YILMAZ
6- 1993 Bursa 54 kilo Avrupa üçüncüsü: Kadir YILDIRIM
7- 1994 İstanbul 75 kilo gençler Dünya Şampiyonu: Mustafa GENÇ
8- 1995 Berlin (Almanya) 63,5 kilo Dünya ikincisi: Nurhan SÜLEYMANOĞLU
9- 1996 Vejle (Danimarka) 63,5 kilo Avrupa ikincisi: Nurhan SÜLEYMANOĞLU
10- 1998 Pekin 63,5 kilo "Dünya Kupası" ikincisi: Nurhan SÜLEYMANOĞLU
11- 1998 Minsk (Beyaz Rusya)  67 kilo Avrupa Şampiyonu: Ramazan PALYANİ
12- 1998 Minsk (Beyaz Rusya) 63,5 kilo Avrupa ikincisi: Nurhan SÜLEYMANOĞLU
13- 1999 Houston (ABD) 57 kilo Dünya üçüncüsü: Ramazan PALYANİ
14- 1999 Houston (ABD) 75 kilo Dünya üçüncüsü: Akın KULOĞLU
15- 2000 Tampere (Finlandiya) 54 kilo Avrupa Şampiyonu: Agasi AĞAGÜLOĞLU
16- 2000 Tampere (Finlandiya) 57 kilo Avrupa Şampiyonu: Ramazan PALYANİ
17- 2000 Tampere (Finlandiya) 60 kilo Avrupa üçüncüsü: Selim PALYANİ
18- 2000 Tampere (Finlandiya) 63,5 kilo Avrupa üçüncüsü: Nurhan SÜLEYMANOĞLU
19- 2000 Dijon (Fransa) 67 kilo bayanlar "Avrupa Kupası" ikincisi: Kıymet KARPUZOĞLU
20- 2000 Dijon (Fransa) 75 kilo bayanlar "Avrupa Kupası" üçüncüsü: Serap ERGEN
21- 2001 Belfast (K.İrlanda) 54 kilo Dünya ikincisi: Agasi AĞAGÜLOĞLU
22- 2003 Varşova (Polonya) 51 kilo gençler Avrupa ikincisi: Yakup KILIÇ
23- 2003 Varşova (Polonya) 60 kilo gençler Avrupa üçüncüsü: Sedat TAŞÇI
24- 2003 Kaunas  (Litvanya) 48 kilo yıldızlar Avrupa Şampiyonu: Atagün YALÇINKAYA
25- 2004 Atina (Yunanistan) 48 kilo Olimpiyat ikincisi: Atagün YALÇINKAYA
26- 2004 Riccione (İtalya) 60 kilo bayanlar Avrupa Şampiyonu: Gülsüm Şeyma TATAR
27- 2005 Podolsk (Rusya) 52 kilo bayanlar Dünya ikincisi: Sümeyra KAYA
28- 2005 Podolsk (Rusya) 60 kilo bayanlar Dünya ikincisi: Gülsüm Şeyma TATAR
29- 2005 Tonsberg (Norveç) 52 kilo bayanlar Avrupa ikincisi: Sümeyra KAYA
30- 2005 Tonsberg (Norveç) 54 kilo bayanlar Avrupa ikincisi: Seda Duygu AYGÜN
31- 2005 Tonsberg (Norveç) 60 kilo bayanlar Avrupa üçüncüsü: Gülsüm Şeyma TATAR
32- 2005 Tonsberg (Norveç) 63 kilo bayanlar Avrupa üçüncüsü: Kıymet KARPUZOĞLU
33- 2005 Tonsberg (Norveç) 66 kilo bayanlar Avrupa üçüncüsü: Yeliz YEŞİL
34- 2005 Tonsberg (Norveç) 70 kilo bayanlar Avrupa üçüncüsü: Nurcan ÇARKÇI
35- 2005 Siofok (Macaristan) 80 kilo yıldızlar Avrupa üçüncüsü: Denizcan GÖKKAYA
36- 2006 Varşova (Polonya) 52 kilo bayanlar Avrupa Şampiyonu: Sümeyra KAYA
37- 2006 Varşova (Polonya) 60 kilo bayanlar Avrupa üçüncüsü: Gülsüm Şeyma TATAR
38- 2006 Agadir (Fas) 69 kilo gençler Dünya üçüncüsü: Murat BEYAZIT
39- 2006 İstanbul 70 kilo yıldızlar Dünya üçüncüsü: Muratcan Buğra ÖNER
40- 2006 Tiran (Arnavutluk) 86 kilo yıldızlar Avrupa ikincisi: Denizcan GÖKKAYA
41- 2006 Tiran (Arnavutluk) 63 kilo yıldızlar Avrupa üçüncüsü: Furkan GÖRELİ
42- 2007 Chicago (ABD) 57 kilo Dünya üçüncüsü: Yakup KILIÇ
43- 2007 Chicago (ABD) 69 kilo Dünya üçüncüsü: Adem KILIÇÇI
44- 2007 Vejle (Danimarka) 50 kilo bayanlar Avrupa Şampiyonu: Sümeyra KAYA
45- 2008 Pekin (Çin) 57 kilo Olimpiyat üçüncüsü: Yakup KILIÇ
46- 2008 Ningbo City (Çin) 63 kilo bayanlar Dünya Şampiyonu: Gülsüm Şeyma TATAR
47- 2009 Nikolayev (Ukrayna) 64 kilo bayanlar Avrupa Şampiyonu: Gülsüm Şeyma TATAR
48- 2009 Nikolayev (Ukrayna) 60 kilo bayanlar Avrupa ikincisi: Meryem ASLAN ZEYBEK
49- 2009 Nikolayev (Ukrayna) 51 kilo bayanlar Avrupa üçüncüsü: Sümeyra KAYA YAZICI
50- 2010 Bakü (Azerbaycan) 91 kilo gençler Dünya üçüncüsü: Ümit Can PATIR
51- 2010 Singapur 91 kilo "Gençlik Olimpiyatları" üçüncüsü: Ümit Can PATIR
52- 2010 Sangatte (Fransa) 50 kilo genç bayanlar Avrupa üçüncüsü: Merve Özge ARSLAN

NOT: Üniversiteler Dünya ve Avrupa, küçük öğrenciler Avrupa, ordular arası Dünya,  Avrupa Birliği ülkeleri, Balkan şampiyonaları,  İyiniyet Oyunları, Akdeniz Oyunları ve özel turnuvalarda boksörlerimizin elde ettiği dereceler ile Kick-boks ve Wushu’da alınan dereceler listeye dâhil edilmemiştir.

(Boks Bilgileri: Baki AYDIN)


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar